سائیٹ کے بارے میں بعض تفصیلات     
 
امسال مردم کشمیر با شکوه خاصی روز قدس را برگزار کردند با وجود اینکه دولت اجازه راه پیمائی نمی دھد کنفرانس حریت (اتحادیه احزاب مذھبی سیاسی کشمیر) امسال با شیوه جدیدی» روز قدس» و» روز کشمیر» را برگزار کرد۔ و در ۶۷ نماز جمعه برگزاری مراسم روز قدس و روز کشمیر ترتیب داده شد۔
اتحادیه احزاب مذھبی سیاسی کشمیر»آل پارتیز حریت کانفرنس» (کنفرانس حریت) طی بیانیه روز سه شنبه اول شھریور خود اعلام نمود که روز جھانی قدس و روز کشمیر را امسال ھر چه با شکوه تر برگزار خواھد کرد ۔

در سالروز شھادت امیرالمومنین ھیئت تقریب در بقعه مخدوم صاحب کشمیر حضور پیدا کرد

وقتیکه بی سامانی ، ھرج و مرج در جھان اسلام را بخواھیم تحلیل کنیم بخوبی درک می کنیم که علت این وضع بخاطر دوری از مرجع خود است و آن مرجع کتاب خدا و سیره پیامبر صلی الله علیه واله وسلم می باشد۔ تا زمانیکه مسلمان به این اصل خود برنگردد نمی تواند مقام از دست رفته خود را دریابد۔
مسلمان باوجود اینکه می داند دشمن در کمین نشسته از ضربه زدن ھیچ دریغی ندارد باید یکچنین اشتراک و وحدت ترتیب و تشکیل دادہ شود که امت اسلامی به یک پیکر واقعی بروز پیدا کند۔ شیعه در حقیقت برادر سنی باشد ، سنی در حقیقت برادر شیعه باشد۔ پیمان ازدواج میان شعیه و سنی به یک فرھنگ تبدیل شود۔ کتب شیعه در اختیار سنی قرار گیرد کتب سنی در اختیار شیعه قرار گیرد۔ مثلا در خانه یک شیعه تفسیر تفهیم القرآن مولانا مودودی باشد و در خانه سنی تفسیر المیزان علامه طباطبائی باشد۔ برای یکچنین فرھنگ سازی بایستی برنامه ریزی شده فعالیت آغاز شود۔
وھابی ھا باید بدانند که نمی توانند عقاید مسلمانان را بخشکانند و چون خودشان از درک جنبه معنوی محروم ھستند قداست مقدسات را نمی فھمند چه بسا ان نکته ای که در نهج البلاغه از حضرت علی کرم الله تعالی وجه درباره ام المؤمنین حضرت خدیجه را در سخنان خود بیان کردم را بفھمند۔۔

حضرت خدیجه در فضای ظلمت و آشوب رھبر الھی را شناخت و از وی اطاعت و حمایت کرد

یک مسلمان نباید از مسلمان دیگر اھانت کند چه رسد به اصحاب منتجبین۔ مراجع عظام شیعه فتوی دارند بویژه امام خامنه ای که فرمودند اھانت مقدسات حرام است۔
ما مفتخریم که مسلمانان کشمیر اعم از شیعه و سنی آموزه ھای اسلامی نسبت به وحدت و تقریب را بخوبی یاد گرفته اند و ھر یک از پیروان مذاھب اسلامی با کمال صمیمیت حرمت یکدیگر را حفظ می کند حتی نسبت به حفظ حرمت غیر مسلمانان ھم کوشا می باشند۔ ھر وقت دشمن تلاش می کند بین شیعه و سنی اختلاف بیاندازد ، جمله علماء متحد عمل کرده توطئه را خنثی می سازندو به برکت این اتحاد و تقریب ما تاکنون ھر چالش را به توفیق مبدل کردیم؛ اے کاش دیگران هم یاد می گرفتند و چالش ھای استکبار را به توفیق مبدل می ساختند۔

پیام رھبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت اللہ العظمی خامنہ ای مدظلہ العالی بہ کنگرہ عظیم حج امسال برای مردم مظلوم کشمیر یک نوید بزرگ بود، زيرا ايشان در اين پيام از کشمیر ياد كردند. بهمين جهت علماي دینی و رھبران سیاسی کشمیر از مقام معظم رھبری کمال تقدیر و تشکر را نمودند، هرچند كه دولت ھند در اين باره نتوانست نارضايتي خود را نسبت بہ مطرح شدن کشمیر در کنار دیگر اقوام اسلامی مخفی دارد

1 2 3 4 
 
چهارشنبه 4 بهمن 1396
جستجو در سایت
 
 
آمار سایت
 
مشاهده کل : 842321 نفر
مشاهده امروز: 422 نفر
افراد آنلاین: 347 نفر
مشاهده دیروز: 1959 نفر
مشاهده ماه پیش: 32457 نفر
 
کلیه حقوق معنوی این وب سایت متعلق است به هر گونه کپی برداری با ذکر مطلب بلامانع میباشد.
قدرت گرفته از سایت ساز سحر